CHARLES AZNAVOUR, z okazji 100. rocznicy urodzin

8 lipca 2024 Uncategorized

CHARLES AZNAVOUR

Francuski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek pochodzenia ormiańskiego, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej XX wieku z tytułem „Variety Singer of the Century” nadanym przez CNN i Times. Sprzedał ponad sto milionów płyt na całym świecie.
Urodzony 22 maja 1924 roku w Paryżu, w 2024 świętowałby swoje 100. urodziny. Jego głos zachwycał największe sale muzyczne Paryża, Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Rio.

Aznavour zaśpiewał przeszło dziewięćset piosenek, w tym : „Emmenez-moi”, „La Bohème”, „Je me voyais déjà”, „Hier encore”, „Mourir d’aimer”, „La Mamma”, „Comme ils disent”, „Les plaisir démodés”, „She”, „Les comédiens”, „Sa jeunesse”,  „Une vie d’amour”.
Odszedł 1 października 2018 roku w Mouriès, Francja.

7 lipca 2024 roku odbył się w KDK Hugonówka w Konstancinie wyjątkowy koncert CHARLES AZNAVOUR, z okazji 100. rocznicy urodzin w wykonaniu:

Chris Schittulli – śpiew
Piotr Wrombel – fortepian i kierownictwo muzyczne
Wiesław Prządka – akordeon
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Andrzej Mazurek – perkusja

Organizatorzy: KDK Hugonówka, Fundacja MCS Kultura
Partner: Klub Rotary Warszawa Konstancin
Patronat honorowy: Ambasada Francji w Polsce
Partner medialny: Przegląd Piaseczyński, Media Krajewski

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie akcji charytatywnej UKRAINA – jesteśmy z Wami / UKRAINE – nous sommes avec vous!